Okręgówka

SPARINGI

Unia Rędziny  3(2)-(2)2  Polonia Poraj kamerka

12x

W trzecim swoim meczu sparingowym Porajanie zmierzyli się na   boisku w Kłomnicach z grającą na   tamtejszym boisku Unią   Rędziny. Polonia podobnie jak w poprzednich pojedynkach   pojechała na   mecz kontrolny całą kadrą a trenerzy wypróbowali  w mniejszym lub większym wymiarze czasowym   wszystkich  zabranych zawodników. Spotkanie nie było porywającym  widowiskiem, ale nie o to   przecież  w sparingach chodzi. Ważne,  że wszyscy zawodnicy mieli okazję pokazać się trenerom i   wybiegali swoją jednostkę treningową. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się remisem. Wynik otwarli   Poloniści po strzale Adriana Sochańskiego. (…dalej

 

 

Jednak niedługo później nastąpiła odpowiedź bramkowa Unii. Piłka trafiła do Piotra Andrzejewskiego, który ładnym strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania. Potem na prowadzenie wyszli z kolei piłkarze z Rędzin i po golu Kamila Puchały to oni cieszyli się z prowadzenia. Jednak tuż przed przerwą dośrodkowanie z prawej strony na bramkę dla Polonii przytomnym uderzeniem zamienił Paweł Pala. Po przerwie Poloniści zagrali nieco chaotycznie, oddali nieco pole rywalowi a i w ofensywie nie stworzyli sobie zbyt wielu klarownych sytuacji strzeleckich. Unia wypracowała sobie znacznie więcej sytuacji bramkowych, ale raziła nieskutecznością bądź na posterunku w bramce Polonii czuwał Dawid Woźniak. Dopiero 90 minuta przyniosła rozstrzygnięcie a piłkę z najbliższej odległości do bramki Polonii wpakował O.Sikora .

Sportclub/arykuly/video/UniaRedziny.Polonia.07.2009.flv

Polonia zagrała w składzie : Dawid WOŹNIAK – Zbigniew MOLENDA, Michał CZECHOWSKI, Grzegorz KOPECKI, Paweł PALA – Krzysztof WNUK, Tomasz PAWŁOWSKI (35′ Marcin CUPIAŁ), Patryk GRIM, Michał CICHOŃ – Bogdan SZADKOWSKI, Adrian SOCHAŃSKI. Po przerwie na boisko weszli : Andrzej TKACZ, Adrian ŻAK, Paweł KRAKOWIAN, Tomasz DUSZA, Marcin MIREK, Maciej MAKUCH, Adam KAMELA, testowany zawodnik .