Okręgówka

SPARINGI

WARTA Mstów  2(0)-(1)1  POLONIA Poraj

Środa była dniem kolejnego sparingowego testu zespołu z Poraja. Tym razem przeciwnikiem Polonistów była drużyna spadkowicza z ligi Okręgowej – Warta Mstów. W pierwszej części podopieczni trenerów Pawłowskiego i Szadkowskiego grali w miarę poprawnie. Po 10 minutach gry powinni nawet wysoko prowadzić, bo co najmniej trzykrotnie stawali przed 100-procentowymi szansami na zdobycie bramek. Niestety tylko jedna z tych szans została wykorzystana i po strzale głową Adriana Sochańskiego nasz zespół objął prowadzenie, które utrzymał już do przerwy. W drugich 45 minutach było już o wiele gorzej. Gospodarze przejęli całkowicie inicjatywę w meczu i zepchnęli Polonię do głębokiej defensywy. Słaba postawa zaowocowała szybko straconymi bramkami. (…dalej)

 

Najpierw silny strzał z rzutu wolnego zaskoczył stojącego w bramce Polonii Konrada Grzybka a niedługo później po rzucie rożnym i błędzie w kryciu Warta wyszła na prowadzenie. W drugiej odsłonie gospodarze mogli zdobyć kolejne trafienia, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1 . Już w najbliższy weekend POLONIA po raz kolejny sprawdzi się w meczach sparingowych. Najpierw w sobotę na boisku w Choroniu gościć będziemy drużynę Lelovii Lelów (A-klasa) a następnego dnia rywalem Polonistów będą gracze Czarnych Starcza (B-klasa).

 

POLONIA zagrała w składzie : Dawid WOŹNIAK (46′ Konrad GRZYBEK, 75′ Kamil POPIELAK) – Zbigniew MOLENDA, Adrian ŻAK, Grzegorz KOPECKI, Paweł PALA (46′ Andrzej TKACZ) – Kamil JĘDRKIEWICZ (46′ Przemysław PAWLIK), Patryk GRIM, Marcin CUPIAŁ (46′ Zbigniew PLACEK), Krzysztof WNUK (46′ Tomasz SOBAS) – Adrian SOCHAŃSKI, Tomasz DUSZA (46′ Marcin MIREK)

Bramka dla POLONII : Adrian SOCHAŃSKI pilka