Okręgówka

Okręgówka

Polonia Poraj 1 (0) – (0) 0 Jura Niegowa

W ramach IX kolejki Polonia podejmowała na ” własnym boisku ” zespół z Niegowej. Były to derby powiatu myszkowskiego. W zespole z Niegowej w bramce bronił znany z występów w ekstraklasie jak i w dawnym PUEFA Piotr Lech. Ten zawodnik napewno wpływa mobilizująco na każdy zespół z którym mierzą się niegowianie tym razem było podobnie. Na samym początku Polonia mogła obiąć prowadzenie po wrzutce ze stałego fragmentu gry z ostrego kąta uderzał Mateusz Hofman lecz piłka przeszła wzdłuż lini bramkowej i nie znalazła drogi do siatki. Nie mineło kilka minut i w podobnej sytuacji ponownie stanął ( dalej …)

 

Mateusz Hofman, który ponownie miał okazje na zdobycie bramki lecz i tym razem nie miał szczescia by pokonac bramkarza gości. Jura w tej częśći spotkania też miała swoje sytuacje do zdobycia bramki. Największym zagrożeniem były wykonywane rzuty rożne, po których goście dochodzili do sytuacji strzeleckich lecz i Oni ich niewykorzystywali. Tym oto sposobem do przerwy wynik był bezbramkowy. W drugiej odsłonie gra toczył się w srodkowej strefie boiska. Obie drużyny miały po kilka sytuacji ale nie potrafiły ich wykorzystać. W końcu nadeszła 70 minuta meczu, w której to Polonia przeprowadziła składną akcje, z bocznego sektora boiska kilka metrów z piłką przebiegł Bogdan Szadkowski dośrodkował w pole karne a tam bez opieki pozostawiony był Grzegorz Kopecki, który idelaną główką pokonał Piotra Lecha. Od tego momentu Polonia starała się kontrolować grę w srodkowej jak i defensywnej strefie boiska nie dopuszczając do utraty bramki. Piłkarze z Niegowej w ostatnich minutach próbowali jeszcze strzelić wyrównującą bramkę stwarzając sobie kilka sytuacji lecz bez końcowego efektu. Po ostatnim gwizdku sędziego gospodarze mogli dopisać sobie kolejne trzy punkty.

Skład Polonii: Woźniak Dawid, – Cichoń Michał (ż), Czechowski Michał, Pawłowski Andrzej, Jakubiec Michał, Hofman Mateusz, Kopecki Grzegorz, Grim Patryk, Jędrkiewicz Kamil, Sochański Adrian (77′ Dusza Tomasz), Szadkowski Bogdan (83′ Cupiał Marcin)

Bramka dla Polonii: Kopecki Grzegorz