News

VII Memoriał im. Stanisława Grzybowskiego
Pamięci Stanisława Grzybowskiego

Na boisku Polonii Poraj rozegrano po raz siódmy Memoriał im. St. Grzybowskiego w Piłce Nożnej, którego organizatorem rokrocznie jest Ludowy Klub Sportowy Polonia Poraj. Memoriał odbywa się, ku pamięci tragicznie zmarłego b.prezesa Polonii Stanisława Grzybowskiego. Do memoriałowych rozgrywek piłkarskich stanęły trzy drużyny: gospodarze Polonia Poraj, Sokół Olsztyn i MKS Myszków.

 

 

 

Memoriał rozegrano na boisku Polonii Poraj, nad Wartą. Piłkarze z Poraja wrócili, po dłuższej przerwie, na swój macierzysty obiekt. Pomimo dżdżystej pogody, grząskiego jeszcze gdzie niegdzie boiska, rywalizacja była zacięta. Dopisała również publiczność, kibice z wielka ochotą i zainteresowaniem obejrzeli rozgrywki na porajskim obiekcie. Gospodarze nie okazali się jednak zbyt gościnni, pokonując w meczu trampkarzy o Puchar prezesa Polonii Poraj Michała Grzybowskiego, drużynę olsztyńskiego Sokoła, hokejowym wynikiem 7:1.

W meczu o Puchar Memoriału oldboje z LKS Polonii Poraj ulegli drużynie MKS 1:3. Myszkowianie odebrali okolicznościowe trofeum z rąk starosty oraz prezesa klubu. Za drugie miejsce puchar odebrał kapitan naszej drużyny Ociepka Zbigniew.

W oldbojach Poraja wystąpili:
Żak Adrian, Ociepka Zbigniew,Sobota Andrzej, Bochenek Bogusław,Pawłowski Andrzej,Tkacz Andrzej, Małecki Zbigniew, Ratman Leszek, Kasprzycki Janusz, Pawłowski Zbigniew,Placek Grzegorz, Waloch Dariusz.

W ostatnim spotkaniu turnieju, seniorzy Polonii pokonali olsztyński team 5:0. Ich trud nagrodzony został okazałym pucharem ufundowanym przez starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę, który puchary wręczał w towarzystwie prezesa Polonii Poraj Michała Grzybowskiego i radnej powiatowej Anny Sochy – Korendo.

Memoriał był również okazją do podziękowania tym, którzy przyczynili się w ostatnim roku dla funkcjonowania Polonii Poraj. W sposób szczególny wyróżniony został kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Roman Radecki. Przez starostę Łukasza Stacherę uhonorowany został za wieloletnią współpracę i życzliwą pomoc Klubowi Sportowemu Polonia Poraj oraz wkład w promocję kultury fizycznej i sportu w powiecie myszkowskim. Dzięki uprzejmości władz Olsztyna, Polonia Poraj na czas wyłączenia z rozgrywek boiska nad Zalewem, przez dwa sezony w rozgrywkach ligowych korzystała z obiektu olsztyńskiego Sokoła.

Memoriałowi towarzyszył także miły, lecz smutny akcent pożegnania się z zawodniczą karierą przez Adriana Żaka. „Żegna Pan boisko, które było pasją życia, odskocznią od codzienności, które wyzwalało pokłady energii i pomysłów. Nie rozstaje się z nim Pan na zawsze, bo doświadczenia piłkarskie może Pan przekazywać młodym zapaleńcom piłki nożnej. To wielka społeczna rola wychowawcza, gdyż jak mawiał Albert Camus: „Wszystko co wiem o moralności i obowiązkach zawdzięczam piłce nożnej”. – mówił na sportowe pożegnanie zawodnika klubu, honorowy prezes Polonii, starosta myszkowski Łukasz Stachera.

Imprezę przygotował i poprowadził trener Andrzej Pawłowski, który świetnie wcielił się również w rolę spikera spotkań piłkarskich. Na zakończenie zawodnicy drużyn, działacze i kibice, wspólnie w biesiadnym gronie, przy dobrych piknikowych humorach i piłkarskich nadziejach, skosztowali tradycyjnych kiełbasek z grilla. Memoriał odbył się przy organizacyjnej i rzeczowej pomocy Starostwa Powiatowego w Myszkowie.

Więcej zdjęć z memoriału  znajduje się w galeri . Zapraszamy.

Autor: Andrzej Kozłowski