Okręgówka

Przełamanie

Polonia Poraj 2 (2) -(0) 0 Pogoń Blachownia photo

 

Pierwsza wiosenna wygrana stała się faktem. Poloniści na własnym boisku podejmowali Pogoń Blachownię. Zespół ten w poprzedniej kolejce urwał punkty kandydatowi do awansu i na spotkanie do Poraja przyjechał w roli faworyta. Gospodarze na ten mecz wyszli bardzo zmobilizowani, gdyż tydzień wcześniej doznali porażki i na kolejną stratę punktów nie mogli sobie pozwolić.

 

Od początku meczu Polonia próbowała przedostać się w pole karne gości i zdobyć jak najszybciej bramkę. Sztuka ta udała się dopiero około dwudziestej minuty kiedy z szybką kontrą gdzie prostopadłe podanie otrzymał Daniel Ruciński mijając jednego zawodnika, a później w polu karnym zakręcił drugim i odegrał piłkę do nadbiegającego Tomasza Skibickiego, któremu nic nie pozostało, jak tylko umieścić piłkę w siatce. Pogoń, w tej części gry, nie zagroziła gospodarzom, a kolejna szybka akcja w wykonaniu piłkarzy Polonii, przyniosła efekt w 30 minucie meczu. W roli głównej ponownie wystąpił Daniel Ruciński, tym razem perfekcyjnie obsługując Michała Haładusa idealną centrą a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Po tej bramce zbyt wiele już do końca pierwszej połowy nic się nie działo. Na drugą odsłonę Poloniści wyszli oddając pole gry Pogoni, która w tym spotkaniu nic nie mogła zdziałać, bo jej akcje kończyły się przed polem karnym bądź też niecelnymi strzałami. Jedyny groźny strzał goście oddali z rzutu wolego, po strzale jednego z zawodników piłka odbiła się od głowy stojącego w murze polonisty i po rykoszecie wylądowała na poprzeczce. Dalsza część to gra w środku pola i kontrataki Polonii. Wynik mógł podwyższyć Tomasz Skibicki, ale uderzenie z głowy wylądowało na poprzeczce i żaden z zawodników gospodarzy nie dobiegł do dobitki. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i pierwsza wiosenna wygrana stała się faktem. Kolejnym przeciwnikiem Polonii będzie zespół Jedności Bornów. Mecz zostanie rozegrany w Bornowie o godzinie 16:00

Skład Polonii: Nowak Tomasz, – Jakubiec Michał, Czechowski Michał, Wnuk Krzysztof, – Haładus Michał, Bednarski Dawid, Lamch Przemysław, Wilk Michał(89’Lamch Mirek), Sochański Adrian, – Ruciński Daniel, Skibicki Tomasz(80′ Haładus Adam)

Bramki:

Skibicki,  Haładus.

Foto. Andrzej Kozłowski