Okręgówka

Wyjazdowa przegrana

Jedność Boronów 2(0) : 1(0) Polonia Poraj

 

W trzecim meczu rundy wiosennej, Polonia wybrała się na mecz do Boronowa, by rozegrać spotkanie z tamtejszą Jednością. Wynik meczu był dla gości grą o kolejną zdobycz punktową, gdyż goście potrzebowali kolejnych punktów, żeby utrzymać się w lidze okręgowej. Pierwsza część spotkania należała zdecydowanie do Polonii, która grała z wiatrem i miała (więcej…)

całkowitą przewagę. Dogodnych sytuacji w pierwszych trzech kwadransach nie wykorzystali dwu krotnie Tomasz Skibicki, oraz Daniel Ruciński. Gospodarze w tej części, gry mieli dwie dobre sytuacje po kontrach, lecz nie zdołali zdobyć gola. Początek drugiej połowy należał do Polonii, która zdobyła bramkę w 48 minucie meczu. Przytomnie w polu karnym znalazł się Tomasz Skibicki i z najbliższej odległości zdobył bramkę. Po tym golu goście oddali pole gry Jedności i to gospodarze od tego momentu prowadzili grę. Po kilkunastu minutach Poloniści mogli strzelić kolejną bramkę, lecz należy pamiętać, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą i o tym Polonia przekonała się po chwili, tracąc bramkę z rzutu rożnego. Taki wynik utrzymał się aż do 90 minuty, kiedy to niefortunnym wślizgiem na szesnastym metrze obrońca Polonii skierował piłkę do własnej bramki. Jeszcze w końcówce doliczonego czasu goście mieli sytuacje na strzelenie brami, lecz instynktownie piłkę wybił bramkarz. Tym oto sposobem druga w tej rundzie porażka stała się faktem.

Kolejne spotkanie Polonia rozegra u siebie z drużyną Naprzodu Ostrowy mecz ten zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 16:00.

Polonia: Nowak Tomasz, – Jakubiec Michał, Czechowski Michał, Wnuk Krzysztof, – Haładus Michał, Bednarski Dawid (78′ Lamch Przemysław), Pawłowski Andrzej (87′ Krzysztof Maciąg), Wilk Michał (87′ Lamch Mirosław), Sochański Adrian (73′ Haładus Adam), – Skibicki Tomasz, Ruciński Daniel

Bramka dla Polonii: Skibicki Tomasz