Okręgówka

Sparing

Polonia Poraj  8(4)  :  0(0)  Piast Przyrów

 

Środowy sparing rozegrany przez podopiecznych Krzysztofa Całusa z drużyną A klasową należał do tych z gatunku łatwych do wygrania lecz początek spotkanie tego nie odzwierciedlał. Pierwsze dziesięć minut to przyzwyczajanie się polonistów do murway boiska w Przyrowie. W tym czasie gospodarze mają dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem Polonii po błędach obrońców, którym piłka skozłowała przed nogą i dała okazje do zdobycia bramki. Nie wykorzystane sytacje szybko się…

zemściły na gospodarzach. Prostopadłe podanie za obrońców dostał Adam Haładus i zdobył pierwszego gola. Od tego momentu gospodarze nie byli w stanie zagrozić polonistom. Druga bramka to kopia sytacji pierwszej bramki a gola na swoje konto zapisał tym razem Michał Haładus. Trzecią bramkę zdobył Dominik Szecówka, który popisał się indywidualna akcją lewą stroną. W końcówce meczu sytauacji sam na sam nie wykorzystał nowy nabytek Polonii Rafał Psonka a chwilę pozniej ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego.

Na drugą połowę Polonia wyszła w zmienionym składzie ale to nie miało wpływu na przebieg meczu i poloniści zdominowali całkowice grę na boisku. Bramki w tej odsłonie zdobyli najpierw Adrian Sochański kończąc akcję oskrzydlającą Adama Haładusa. Kolejna bramka to już indywidualna szarża Adama Haładusa zakończona bramką. Po kilku minutach bramkę z rzutu wolnego zdobył Michał Jakubiec a w ostatniej minucie wynik meczu ustalił Adrian Sochański celnym strzałem z głowy.

Polonia : Majuch A.(46′ Kulesza K.), – Jakubiec M., Konieczko P., Wnęk M.(46′ Bednarski D.), Suliński K.- Haładus A., zaw. test.(75’Szecówka Daw.), Psonka R.(57′ Wójcik A.), Szecówka Dom.(70′ Szecówka M.), – Haładus M., Kozieł D.(46′ Sochański A.)

Bramki dla Polonii: Haładus A.x2, Sochański A. x2, Haładus M., zaw. test., Szecówka Dom., Jakubiec M.