News

Piłkarska Akademia Przedszkolaka Polonii Poraj

 

Z inicjatywy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym oraz Zarządu LKS Polonia Poraj, pod patronatem wójta Łukasza Stachery, w Poraju zaczęła funkcjonować Piłkarska Akademia Przedszkolaka Polonii Poraj. Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie przez wykwalifikowanych trenerów piłki nożnej.

Celem Piłkarskiej Akademii Przedszkolaka jest zaszczepienie pasji do piłki nożnej już od najmłodszych lat. To dzięki niej treningi stają się prawdziwą przyjemnością i przynoszą widoczne efekty. Zastosowanie najlepszych wzorców szkoleniowych sprawia, że mali piłkarze w wieku przedszkolnym szybko rozwijają swoje umiejętności psychofizyczne i dzięki temu łatwiej uczą się, osiągając sukcesy w wieku późniejszym.

 


„Głównym celem zajęć piłkarskich będzie zaszczepienie u dzieci pozytywnego podejścia do sportu i rekreacji, który mamy nadzieję będzie towarzyszył wszystkim małym piłkarzom przez całe życie.” – podkreśla wójt Łukasz Stachera, który we wtorek 6 marca zainaugurował zajęcia PAPPP i sprawuje patronat nad inicjatywą.

Wszystkie zajęcia sportowe realizowane są w formie zabaw, z wykorzystaniem sprzętu sportowego dostosowanego do wieku. Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie, przez wykwalifikowanych trenerów Krzysztofa Całusa i Andrzeja Pawłowskiego. „Ćwiczący otrzymali od wójta piłki, a jeżeli będą dalej uczestniczyć w zajęciach będą wyposażeni w stroje sportowe”. – informuje trener Krzysztof Całus.

Zajęcia obejmują m.in.: dostarczenie radości z ćwiczeń, zapewnienie wszechstronnego rozwoju fizycznego, kształtowanie osobowości i charakteru dzieci, ukierunkowanie zainteresowań na grę w piłkę nożną, wyrobienie wyobrażenia o czynnościach ruchowych w piłce, praktyczne nauczanie zasad i przepisów gry w piłkę nożną. To tylko niektóre z korzyści, które będą cieszyć dzieci i pomagać rodzicom w ich wychowaniu. Zapraszamy wszystkich przedszkolaków już od 5 roku życia.

Zajęcia odbywać będą się w każdy wtorek 14.15 do 15.30 i w czwartek od 13.00 do 14.15, najpierw w hali porajskiego Gimnazjum, a gdy pozwoli na to pogoda także na Orliku. Chęć udziału dzieci można zgłaszać: trenerzy Krzysztof Całus 608 303 540 i Andrzej Pawłowski 515 053 161.

www.ugporaj.pl