Okręgówka

Piłkarski poker

Jaka będzie liga okręgowa w przyszłym sezonie, jakie będą w niej występować zespoły?

W sobotę ostatnia kolejka spotkań sezonu 2011/2012, a my dalej nic nie wiemy. Wydawać się może, że jeśli przed ostatnią kolejką nic nie wiadomo, to będą duże emocje. Ale niestety, od gry zespołów okręgówki niewiele już zależy. Teraz czas na działaczy Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, awans do IV ligi, miał wywalczyć mistrz klasy okręgowej.

Ostatnie trzy zespoły miały spaść do A-klasy. Ewentualnie przy spadku z IV ligi jakiegoś „częstochowskiego” zespołu miał spaść do A-klasy kolejny zespół od końca tabeli, a więc czwarty. Niby wszystko jasne i oczywiste.

 


Mistrzem został Lot Konopiska (gratulacje od Zarządu i zawodników Polonii dla zawodników z Konopisk). Niestety z IV ligi spada Unia Rędziny (bardzo nam przykro). To oznacza, że powinny spaść cztery zespoły, a więc MKS Myszków, Kuźnica Marianowa, Pogoń Blachownia i Oksza Łobodno. Oczywiście nam najbardziej szkoda zaprzyjaźnionego z nami klubu, czyli Myszkowa.

 

Chociaż, jak to z działaczami bywa, może być jeszcze różnie. Mamy nadzieję, że nowe władze związku (gratulujemy szczególnie nowemu Prezesowi Związku p.Waldemarowi Bugajowi i nowemu Zarządowi Częstochowskiego Związku) i  będą ustalały przejrzyste regulaminy rozgrywek, a następnie się ich trzymały. Bo ponoć klasa okręgowa w przyszłym sezonie może liczyć aż 18 zespołów, czyli czekałyby nas długie rozgrywki i częste mecze w środy. Zobaczymy.

Skład okręgówki na przyszły sezon powinien wyglądać tak:

1.Sparta Lubliniec

2.MLKS Woźniki

3.Polonia Poraj

4.Sparta Siedlec Duży

5.KS Panki

6.Lotnik Kościelec

7.Znicz Kłobuck

8.Warta Kamieńskie Młyny

9.Raków II Częstochowa

10.Jedność Boronów

11.Unia Kalety

12.Pogoń Kamyk

13.Unia Rędziny (spadkowicz)

14.Orzeł Kiedrzyn (beniaminek)

15.Orkan Rzerzęczyce (beniaminek)

16.Orzeł Psary Babienica lub Liswarta Lisów (W sobotę rozstrzygnięcie)

Czy taki będzie zestaw drużyn w przyszłym sezonie? Zobaczymy