News

Orły Górskiego zagrały z Polonią

Grali jak z nut, kochała ich cała Polska, a mówi się o nich do dziś. „Orły Górskiego” to prawdopodobnie najlepsza reprezentacja piłkarska jaką kiedykolwiek miała Polska. W sobotę 25 sierpnia niektórzy zawodnicy z tej drużyny zawitali do Poraja. Okazją do rozegrania meczu przez byłych reprezentantów Polski stały się obchody jubileuszu 35-lecia istnienia Klubu „Polonia” Poraj.
Do rąk kapitanów drużyn Lesława Ćmikiewicza i Andrzeja Pawłowskiego powędrowały puchary ufundowane przez wójta Łukasza Stacherę


Z okazji przypadającego jubileuszu 35-istnienia Klubu Polonia Poraj wójt Łukasz Stachera i Zarząd Klubu zorganizowali sportowy festyn. W pierwszej części imprezy trampkarze „Polonii” Poraj zmierzyli się z zawodnikami Sokoła Olsztyn.

Podziekowania dla wójta Łukasza Stachery od Zarządu Klubu wręcza prezes Michał Grzybowski

Prawdziwą gratką dla kibiców był mecz b. reprezentantów Polski „Orłów Górskiego” z oldbojami Polonii Poraj. W Poraju zagrali: Jan Domarski, Lesław Ćmikiewicz, Stefan Majewski, Radosław Gilewicz, Zygmunt Kalinowski, Jerzy Kraska, Ryszard Milewski, Piotr Czachowski, Mariusz Milewski, Waldemar Kryger, Arkadiusz Bąk, Włodzimierz Ciołek, Karol Kordysz, Mirosław Bulzacki i Andrzej Skiba.
Okazały puchar od wójta Łukasza Stachery dla Zarządu LKS Polonia Poraj

 

Czoła stawili im zawodnicy Polonii w składzie: Mariusz Sikorski, Zbigniew Ociepka, Roman Radecki, Jarosław Górczewski, Tomasz Łuszcz, Andrzej Pawłowski, Adrian Żak, Marcin Jabłoński, Jacek Gadziński, Marcin Jędrzejewski, Tomasz Pelka, Janusz Kasprzycki, Grzegorz Placek, Adam Zaczkowski, Piotr Wysocki, Jacek Cichoń, Artur Kret i Leszek Ratman.
Gratulacje Zarządowi Klubu składa prezes CzOZPN Waldemar Bugaj

 

Niestety nasi zawodnicy musieli uznać wyższość Orłów i ulegli 2:8. Na listę strzelców wpisali się: Jarosław Górczewski i Marcin Jędrzejewski dla Polonii oraz Jan Domarski, Zygmunt Kalinowski i sześciokrotnie Radosław Gilewicz.
Gratulacje od prezesa Józefa Milewskiego

 

Mecz Orłów był również okazją do spotkania kibiców z ich piłkarskimi idolami z przeszłości, uzyskania autografu, zrobienia sobie zdjęcia, porozmawiania.
Wyróżnieni przez wójta Łukasza Stacherę działacze LKS Polonia Poraj

 

Z życzeniami dla klubu przybyli m.in. prezes CzOZPN Waldemar Bugaj, prezes Józef Milewskii wójt Łukasz Stachera, który podziękował symbolicznymi statuetkami działaczom i zawodnikom, którzy na przestrzeni minionych lat działali na rzecz klubu: Michał Grzybowski,Andrzej PawłowskiMarcin JabłońskiMichał JakubiecMichał CzechowskiAndrzej BłońskiAndrzej SobotaJerzy JędrykaWojciech Stachera.
Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Orłow 8:2

 

Zarząd Klubu otrzymał od Wójta okazały puchar z gratulacjami, otrzymując od prezesa Polonii Michała Grzybowskiego statuetkę z podziękowaniami za wspieranie Klubu. Każdy oprócz spotkania z gwiazdami, mógł skorzystać z oferty cateringowej, a przede wszystkim porozmawiać i spotkać się z byłymi zawodnikami. Imprezę zakończył mecz ligowy pomiędzy Polonią a Zniczem Kłobuck, wygrany przez zawodników z Poraja 2:0.