Okręgówka

By kroczyli śladami Messiego

Tuż przed świętami odbyło się podsumowanie sezonu piłkarskiego młodszych grup wiekowych LKS Polonii Poraj. Każdy z uczestników otrzymał upominki od wójta Łukasza Stachery oraz prezesa Michała Grzybowskiego.

W klubie LKS „Polonia” Poraj grupy młodzieżowe prowadzą trenerzy Andrzej Pawłowski, Krzysztof Całus i Mariusz Mizgała. Szczególną uwagę w szkoleniu młodszych grup przywiązuje się do nauczania i doskonalenia postaw techniki, sprawności ogólnej, sprawności specjalnej, a także podstaw taktyki gry w piłkę nożną. Celem pracy szkoleniowej naszego klubu jest wychowanie i przygotowanie zawodników do gry w I drużynie. Treningi odbywają się zarówno  w hali sportowej porajskiego gimnazjum), jak i na „Orliku”, bądź na boiskach w Poraju lub w Choroniu.

 


 

Oprócz wpajania zasad gry w piłkę nożną bardzo duży nacisk kładzie się na dyscyplinę, wzorowe zachowanie w czasie zajęć treningowych i meczy, a także na podnoszenie wiedzy ogólnej, z zakresu zarówno piłki nożnej, wiedzy o Polsce, o gminie itp., poprzez organizowanie konkursów podczas powrotów z meczów wyjazdowych. W tych grupach wiekowych są utalentowani i zdolni młodzi zawodnicy, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Tylko od nich samych zależy czy pójdą w ślady Messiego.