Okręgówka

Sparta Lubliniec

POLONIA PORAJ 2-1 SPARTA LUBLINIEC

altSobotni pojedynek pomiędzy drużyną Polonii Poraj a Spartą Lubliniec zapowiadał się wyjątkowo interesująco . Naprzeciw siebie stanęły zespoły , które przed sezonem zapowiadały walkę o awans do IV ligi . Drużyny te przed 22 kolejką zajmowały odpowiednio 3 i 5 lokatę , z dość pokaźną stratą punktów do lidera z Woźnik . Każda strata punktów w tym spotkaniu zmniejszałaby praktycznie do zera szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej .

 

Na szczeblu rozgrywek ligi okręgowej drużyny spotkały się ze sobą dotychczas  9 – krotnie . Pierwszy mecz rozegrany w rundzie jesiennej zakończył się zwycięstwem Sparty Lubliniec 2 -0 . Atut własnego boiska oraz wzmocnienia , których dokonała Polonia w przerwie zimowej miały okazać się decydujące w starciu z wymagającym rywalem . Pojedynki porajan z drużyną z Lublińca były od zawsze bardzo wyrównane . Polonia Poraj zwyciężała 3 razy , 4- krotnie schodziła z boiska pokonana . Natomiast tylko 2 spotkania zakończyły się podziałem punktów . Bilans bramkowy to 10 -11 na niekorzyść Polonii Poraj .

Poloniści od pierwszych minut rzucili się do ataku . Pierwsza połowa to całkowita dominacja podopiecznych Wojciecha Osyry , goście ograniczali się jedynie do głębokiej defensywy i przeprowadzania nielicznych kontrataków . Skutkiem ofensywnej postawy w pierwszej połowie były 2 bramki zdobyte przez Piotra Prusko oraz Artura Opeldusa . W drugiej części meczu akcja tak jak i w pierwszej odsłonie toczyła się na połowie przyjezdnych . Dość wolne tempo II połowy , uśpiło piłkarzy Polonii , którzy dali się ograć w jednej z kontr przeprowadzonych przez zespół Sparty . Tak jak i w pierwszej połowie na boisku dało się dostrzec optyczną przewagę polonistów . Niestety nie została ona potwierdzona ilością strzelonych bramek . W ostatnich minutach znakomitą okazję zmarnował Prusko , który nie trafił do pustej bramki gości . Do końca meczu piłkarze Sparty już  nie zagrozili bramce strzeżonej prze Grzegorza Sokołowskiego , zastępującego kontuzjowanego Dawida Woźniaka . Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 . Nie było to porywające widowisko w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Osyry . Istotne jest to , że Polonia zdobyła bardzo ważne 3 punkty , nie straciła kontaktu z czołówka i nadal może liczyć się w walce o awans.

Polonia Poraj wystąpiła w następującym składzie :

 

G. Sokołowski- P. Konieczko , D. Jelonek , M. Hąc , S. Kryger – K. Suliński , P. Nocuń , D. Nowak , R. Psonka – A. Opeldus , P. Prusko

 

W drugiej połowie na boisku pojawili się :  Marcin Zawrzykraj , Michał Jakubiec , Mateusz Jabłko