News

Mikołajkowe szachy

Niepowtarzalna okazja, by obejrzeć zmagania szachistów na żywo, miała miejsce w sobotę 14 grudnia w Poraju, gdzie rozegrano Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Łukasza Stachery.

Sala sesyjna Urzędy Gminy Poraj, w sobotę 14 grudnia nie służyła radnym, ale młodym szachistom, którzy zmierzyli swoje siły w Mikołajkowym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery. Przy szachownicach zameldowało się 30 graczy, rywalizujących w kilku kategoriach wiekowych. Odbywający się w bardzo dobrych warunkach turniej, miał niezwykle interesujący przebieg, a rozgrywki były momentami pełne sportowej dramaturgii. W sumie rozegrano siedem rund. Organizatorem turnieju byli: LKS „Polonia” Poraj – sekcja szachowa i Urząd Gminy Poraj.

 

Wyniki Turnieju:

1. Bednarski Dawid   LKS „Polonia” Poraj 6.0 pkt.

2. Gajzner Ryszard   LKS „Polonia” Poraj 5.5

3. Gajewski Marcin   LKS „Polonia” Poraj 5.5

4. Mika Kazimierz     LKS „Polonia” Poraj 5.0

5. Gworys Grzegorz  UKS „Hetman” Częstochowa 5.0

6. Kozłowski Marcin  UKS „Hetman” Częstochowa 4.5

7. Knapik Julia         UKS „Hetman” Częstochowa 4.5

8. Wiewióra Robert   LKS „Polonia” Poraj 4.5

9. Szczerbak Kamil   UKS „Hetman” Częstochowa 4.5

10. Pyrchla Barbara  LKS „Polonia” Poraj 4.0

Dla zwycięzców turnieju szachowego wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera ufundował puchary i dyplomy oraz mikołajkowo-świąteczne paczki. We wręczeniu nagród wójtowi towarzyszyli prezes LKS „Polonii” Poraj Michał Grzybowski i prezes PTTKiFS Andrzej Pawłowski. Zawody od strony sportowej przygotowali Andrzej Błoński, Barbara Dobosz – Szmida, Igor i Elżbieta Pyrkoszowie, która odebrała również podziękowania za tegoroczne zwycięstwo w międzynarodowym turnieju nauczycieli w Bułgarii.