Okręgówka

Z Myszkowem

Polonia Poraj 1 (0)-(0) 0 MKS Myszków

alt – Rafał Psonka

altBardzo ważne trzy punkty udało się zdobyć tej soboty. Zawsze niewygodny przeciwnik, jakim jest MKS Myszków został pokonany 1-0. Mimo, że wygrany mecz, to z pewnością kilka dodatkowych siwych włosów pojawiło się na głowach tenera i sztabu drużyny.

MKS Myszków przez całe spotkanie ograniczał się praktycznie tylko do obrony, nieliczne wypady na nasze pole karne kończyły się pewnymi interwencjami obrońców lub Piotrka Lecha. Mimo dominacji na boisku, Poloniści przy bardzo ostro grających myszkowianach nie potrafili znaleźć sposobu na strzelenie bramki. Po drugim brutalnym faulu, czerwoną kartkę zobaczył obrońca MKS’u i jego drużyna dalszą cześć spotknia musiała rozgrywać  w dziesiątkę.  Dobrego dnia nie miał Piotr Prusko. Jedyna stuprocentowa sytuacja, którą wypracował mu Dariusz Załęcki, zakończyła się „lobowaniem” piłki nad poprzeczką. Grająca z przewagą jednego zawodnika Polonia, nadal nie mogła znaleźć sposobu na strzelenie bramki. Tomasz Ślęzak i Michał Mizgała mieli jeszcze sytuacje, które można by nazwać bramkowymi ale piłka do siatki nie wpadła. Dopiero w 75 miucie po pięknym strzale z 20 metrów Rafał Psonka zmienił wynik. Upragniona bramka stała się faktem i 3 punkty zostały w Poraju. 

 

 

Skład:

Piotr Lech, Paweł Konieczko, Michał Mizgała (Łukasz Molek 70″), Sylwester Kryger, Damian Nowak, Tomasz Ślęzak, Psonka Rafał, Łukasz Kluz, Artur Opeldus (Marcin Nowak 85″), Dariusz Załęcki (Piotr Matan 90″), Piotr Prusko.

Ławka: Woźniak Dawid, Michał Jakubiec, Kamil Suliński, Kamil Kozieł