Okręgówka

W Boronowie

Jedność Boronów 0(0) – (2)5 Polonia Poraj

 

Wyjazdowe spotkanie w Boronowie Polonia Poraj zakończyła zgodnie z planem, jednak zdecydowanie i ostro grająca defensywa Jedności sprawiała w pierwszej fazie meczu polonistom sporo problemów. Mimo to udało się strzelić dwie bramki. Przy pierwszej pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Artur Opeldus, natomiast drugą bramkę zdobył Tomasz Ślęzak samodzielnie ogrywając w polu karnym kilku obrońców. 

W drugiej odsłonie Polonia z minuty na minutę się „rozkręcała” a Jedność nie wykazywała już takiego animuszu.Akcje Polonii co rusz to zagrażały ich bramce. W 45 minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Kluz strzelając efektownie z dystansu. Zdecydowana przewaga Polonii została przystemplowana jeszcze dwiema bramkami których autorem w 60 i 75 minucie był Piotr Prusko. Trzy punkty doliczone do tabeli nie zwiększyły jednak przewagi nad drugą Spartą Lubliniec, która zwyciężając z Orłem Kiedrzyn utrzymuje nadal stratę zaledwie jednego punktu. Ta sytuacja niebawem może się  jednak diametralnie zmienić. Już w sobotę Polonia podejmować będzie właśnie drużynę Sparty Lubliniec. Kibiców już teraz zapraszamy na ten ciekawy pojedynek.

 

Bramki:

 – Piotr Prusko ( 60′,75′)

 – Artur Opeldus (24′ – rzut karny)

 – Tomasz Ślęzak (42′)

– Łukasz Kluz (55′)

 

Polonia wystąpiła w składzie: 

Piotr Lech, Paweł Konieczko, Sylwester Kryger, Damian Nowak, Michał Mizgała (Michał Jakubiec 85′), Artur Opeldus, Łukasz Kluz, Rafał Psonka( Łukas Molek 60′), Tomasz Ślęzak( Marcin Nowak 67′), Dariusz Załęcki (Piotr Matan 80′), Piotr Prusko.

Rezerwa: Dawid Woźniak, Kamil Suliński, Kamil Kozieł, Łukasz Molek, Piotr Matan, Marcin Nowak, Michał Jakubiec.