Młodziki

Ważne 3 pkt dla Poraja

Polonia Poraj – Polonia Unia Widzów  3:1 photo

altW środowe popołudnie Nasi trampkarze odrabiali zaległości. Do Poraja przyjechał vice lider tabeli, drużyna mająca taką samą liczbę punktów co Porajanie – Polonia Unia Widzów

Od początku spotkania wiadomo było, że będzie to ciężki mecz dla Naszej drużyny. Na szczęście wszystko zaczęło się dla Polonii bardzo dobrze, mianowicie już w 5 minucie bramkę dla gospodarzy strzelił Konieczny. Na 30 metrze faulowany był Caban. Piłkę ustawił wspomniany już wcześniej nasz stoper i silnym uderzeniem z daleka nie dał żadnych szans bramkarzowi z Widzowa. Przez całą pierwszą połowę oglądaliśmy na boisku bardzo dużo walki w środku pola. Po kilka sytuacji marnowali zawodnicy Polonii Poraj jak i piłkarze gości. Po 35 minutach wynik nie uległ zmianie i gospodarze schodzili do szatni z jednobramkową przewagą.

 

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych zmarnowanych sytuacji przez Naszą drużynę. Nadeszła 52 minuta. Kilka podań z pierwszej piłki wymienili Nasi piłkarze, bardzo dobrym dośrodkowaniem popisuje się Kacper Białas co wykorzystuje Paweł Caban przyjmując piłkę w polu karnym i soczystym uderzeniem podwyższa wynik spotkania na 2-0.  Po tej bramce młodzi Poloniści trochę spoczęli na laurach co było zauważalne w zwiększonym posiadaniu piłki przed drużynę z Widzowa. Parę minut po strzeleniu bramki przez Cabana, goście zdobywają gola kontaktowego. Wyróżniający się napastnik Unii mija Naszą obronę i w sytuacji sam na sam z Sowalą strzela na 2-1. Na szczęście Polonia Poraj posiada kilku uzdolnionych chłopaków. W 65 minucie kolejną bramką z serii „stadiony świata” popisał się Dominik Nietresta. Przejmując futbolówkę na 25 metrze od bramki gości bez zastanowienia się uderzył z pół woleja w same okienko bramki  nie dając szans bramkarzowi

Wynik spotkania nie uległ już zmianie i Polonia wygrała u siebie 3-1

Następne spotkanie rozegra już w najbliższą sobotę, grając rewanżowe spotkanie właśnie z Widzowem

Warto zaznaczyć, że przywiezienie choćby jednego pkt. z Widzowa daje Naszym młodym zawodnikom 1-sze miejsce w swojej lidze na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek.

Polonia grała w składzie:

Sowala – Białas, Makuch, Konieczny, Walencki – Kowalczyk, Caban, Nietresta, Kaziszyn – Górecki, Zasik

Zagrali również: Bajor, Surma, Ligus, Strzelczyk

 

Zdjęcia z meczu