Okręgówka

Inauguracja IV Ligi

Polonia Poraj 2(0) – (2) 2 – Przyszłość Ciochowice 

 W sobotę na inauguracji sezonu w czwartej lidze przyszło ok 250 osób. Była piękna pogoda.Upalnie i sennie.Naszym piłkarzom udzieliła się chyba senna atmosfera, bo zaczęliśmy niemrawo, nijako… I goście to wykorzystali. Po nieudanym wyjściu poza pole karne naszego bramkarza, napastnik Przyszłości skorzystał z okazji i strzelił obok naszego bramkarza. Zaczęło się nieciekawie,ale drużyna trochę się obudziła i mecz nabrał tempa. Niestety wykonywany rzut wolny z 20 metrów zakończył się celnym strzałem gości i nasz bramkarz po raz drugi wyciągał pilkę z bramki.

Na szczęście drużyna naprawdę zaczęła grać i od tej pory można powiedzieć,że dominowaliśmy na boisku do samego końca. Jeszcze przed przerwą mieliśmy cztery „setki”,ale dwukrotnie bramkarz a raz słupek i poprzeczka stanęli na drodze do bramki. SKUTECZNOŚĆ-DRAMAT!!! I tak skończyła się pierwsza połowa. Na nasze szczęście piłka tego dnia lądowała tylko w bramce „północnej”. Zaczęło się od faulu na Arturze Opeldusie w 52′ minucie w polu karnym. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny i było już tylko 1:2. Zaczęła się pogoń za wynikiem.I zakończyła się nasza pogoń sukcesem. w 90″ powtórnie Artur Opeldus strzelił gola, tym razem z główki.I zostało już 2:2. Możemy czuć niedosyt,ale Przyszłość jest naprawdę silną drużyną i remis jest dla nas dobrym wynikiem…

Polonia wystąpiła w składzie:

Mateusz Kępka (Piotr Lech 46′), Paweł Konieczko, Damian Nowak (alt 60′), Michał Mizgała, Łukasz Kluz, Marek Dziadczyk (Dawid Szecówka 46′), Rafał Psonka, Łukasz Molek (Oskar Czyż 66′), Tomasz Ślęzak (Kamil Ścisłowski 46′), Artur Opeldus ( alt  52′ alt 90′ ) , Piotr Prusko.

Ławka: Tomasz Idziak, Kamil Suliński, Marcin Nowak

Dla zainteresowanych w rozwinięciu prezentujemy protokoły z meczu

 

 

alt   alt   alt