Młodziki

Przedłużony weekend piłkarski

Młodzi piłkarze Polonii Poraj mieli bardzo pracowity przedłużony weekend piłkarski. Już w piątek 12.06.  Orlicy grali mecz z UKS MOSiR Myszków na boisku w Myszkowie. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonistów w stosunku 12 : 5 . Pierwsza połowa oraz początek drugiej nie zapowiadały tak wysokiego zwycięstwa a wynik w tym okresie oscylował w okolicach remisu. Dopiero w ostatnch 20 min. uwidoczniła się wyraźna przewaga gości a bramki padały co kilka minut. Najwięcej bo aż 8 bramek zdobył Oskar Nietresta ; 3 bramki Wiktor Szewczyk ; 1 bramkę Gabryś Służałek natomiast 1 bramka padła w wyniku rykoszetu po strzale piłkarzy Polonii. Wszyscy Orlicy zasłużyli tego dnia na pochwałę zwłaszcza że mecz odbywał się przy bardzo wysokiej temperaturze. W spotkaniu występowali : Oskar Nietresta ( kapitan ) ; Wiktor Dziwiński ; Wiktor Szewczyk ; Szymon Morgała ; Gabryś Służałek ; Kacper Łapajski ; Mateusz Noszczyk ; Adrian Juda ; Krzysztof Ciesielski ; Maksymilian Klamski

 

W sobotę nasi najmłodsi piłkarze roczniki 2006 / 07 / 08  w składzie : Kacper Podsiedlik ( bramkarz ) ; Maksymilian Klamski ( kapitan ) ; Przemysław Grabowski ; Kacper Białas ; Mateusz Noszczyk ; Mateusz Lemański ; Krzysztof Ciesielski ; Franciszek Broszkiewicz ; Błażej Łyszczarz ; Tymon Chrobot ; Błażej Brzeszczak ; Bartłomiej Pakulski uczestniczyli w turnieju piłkarskim w Konopiskach. Żakom przyszło rywalizować w niemalże ekstremalnych warunkach w ogromnym ponad 30 stopniowym upale. Trzeba powiedzieć jednak że zachowali wzorową dyscyplinę jeżeli chodzi o zachowanie , po każdym z rozegranych meczy chłopcy uciekali do cienia na odpoczynek i popijali duże ilości wody mineralnej. W turnieju rywalizowało 16 drużyn z regionu . Nasi Żacy rywalizowali w grupie z gospodarzem Lotem Konopiska ; RKS-em Raków Częstochowa oraz drużyną z Ostrowa. Rywalizację zakończyli na drugim miejscu wygrywając z Konopiskami 2-0 z Ostrowem 2-1 i minimalnie przegrywając z Rakowem 0-1 tracąc bramkę na 3 min. przed końcem po jedynym w tym spotkaniu kontrataku piłkarzy z Częstochowy. Poloniści grali zatem w tzw. małym finale rywalizując o miejsca od 4 – 6. W tej rywalizacji wypadli wzorowo wygrywając wszystkie mecze kolejno : z Ajaksem Częstochowa 3 – 0 oraz z Wartą Popów    2 – 1 zajmując w turnieju ostatecznie 4 miejsce. Chłopcy w nagrodę otrzymali pamiątkowe medale i dyplom . Na pochwałę zasługują wszyscy bez wyjątku za ambicję , upór i grę do ostatniego gwizdka.

W poniedziałek 15.06. Turniejem w Kamienicy Polskiej Żaki ( rocznik 2006 i młodsi ) zakończyli zmagania piłkarskie. W tym cyklicznym turnieju odział brały drużyny LKS Kamienica Polska ; UKS MOSiR Myszków ; Olimpia Huta Stara i Polonia Poraj. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem Żaków z Poraja , którzy wygrali turniej wygrywając wszystkie mecze kolejno : z Hutą Starą  1 – 0 ; z Kamienicą Polską  3 – 1 oraz z Myszkowem również  3 – 1. Chłopcy na zakończenie otrzymali okazały puchar od organizatora turnieju za zajęcie I (pierwszego ) miejsca. W turnieju udział wzięli : Łukasz Barszcz            ( bramkarz ) ; Maksymilian Klamski ( kapitan ) ; Kacper Podsiedlik ; Przemysław Grabowski ; Kacper Białas ; Mateusz Noszczyk ; Mateusz Lemański ; Krzysztof Ciesielski ; Franciszek Broszkiewicz ; Błażej Łyszczarz ; Tymon Chrobot ; Błażej Brzeszczak ; Bartłomiej Pakulski ; Jakub De Feo. Trzeba przyznać , iż przez cały weekend z meczu na mecz chłopcy prezentowali się coraz lepiej pokazując w nich coraz lepsze umiejętności piłkarskie. W meczach bramki zdobywali :

ŻACY :  Maksymilian Klamski  5  ;  Krzysztof Ciesielski  5  ; Mateusz Noszczyk  3 ;  Przemysław Grabowski  1 ;  Kacper Podsiedlik  1 ; Tymon Chrobot  1 .