Okręgówka

XIII Memoriał im Stanisława Grzybowskiego

altW sobotę odbył sie już XIII Memoriał poświęcony byłemu prezesowi naszego klubu. Tym razem wyjątkowo dopisała nam pogoda. W ostatnich latach imprezę zawsze nawiedzał deszczyk, a wczoraj słońce i czasami małe chmury. Wszystko zaczęło sie o 14.00

 

Zdjęcia z memoriału

 

Nasze dziewczyny zagrały z Wartą Zawiercie o puchar Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery. Drużyna trenowana przez Tomasza Duszę nie miała większych problemów z Wartą i wygrała 10:0 (8:0), mimo mocno osłabionego zespołu. Warta to zespół zaczynający dopiero grę, a u nas było świetnie widać doświadczenie, umiejętności zawodniczek i pracę trenera. Po prostu nasze były dużo lepsze.

alt

alt

alt

Potem przystąpili najmłodsi do walk,i o Puchar Prezesa Porajskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu, Andrzeja Pawłowskiego. Zagrali nasi najmłodsi gracze pod wodzą Krzysztofa Całusa i młodziutkie dziewczyny trenowane przez Patrycję Tkacz. Nasi gracze wystąpili w nowych strojach ufundowanych przez p.Klamskiego  z firmy AC Auto Craft Batterien. Tym razem chłopcy okazali się lepsi i to oni zgarnęli puchar po wygranej 6:1(2:1). Bramki dla chłopców strzelali: 2 x Szewczyk Wiktor i po jednej bramce Maksymilian Klamski, Oskar Nietresta i Krzystof Ciesielski.

alt

alt

alt

alt

Na koniec w walce o Puchar Prezesa Polonii Poraj, Michała Grzybowskiego, mogła zaprezentować się pierwsza drużyna. Naszym przeciwnikiem była III-ligowa Skra Częstochowa. Był to świetny sprawdzian przed rozgrywkami dla obu zespołów, ktróre walkę o ligowe punkty zaczynają za tydzień. Na trybunach był niespodziewanie Tomasz Morycki, obecnie trener we Francji, który był naszym wychowankiem, a później długo grał w częstochowskiej Skrze. Tomek przywiózł też piłki dla naszych najmłodszych zawodników, które na pewno ucieszą naszych milusińskich. Na trybunach oprócz kibiców zasiedli też inni oldboje naszego klubu oraz delegacja słowaków zaproszona Przez Wójta Łukasza Stacherę. Na czele delegacji z Bela-Dulice stał Starosta Igor Kapusta.

Nasi swój ostatni sparing grali niestety osłabieni, ponieważ kilku zawodników było nieobecnych, a kilku trapią kontuzje. Mamy nadzieję, że do pierwszego meczu za tydzień, wszyscy się wykurują. Na początku spotkania lekko dominowali piłkarze Skry, ale paradoksalnie to my mieliśmy groźniejsze okazje do strzelenia bramki (2x Sobala,Piwiński,Witczyk). Goście z rzutu wolnego trafili groźnie w poprzeczkę. W drugiej odsłonie zaczęło się od strzelenia gola w 53′ przez Sławomira Piwińskiego (jeden z trzech skrzaków, którzy do nas teraz przyszli). Niestety, mimo, że to my w drugiej połowie lekko dominowaliśmy na boisku to Skra strzeliła nam wyrównującą bramkę i spokojnie broniła się do końca meczu. A potem rzuty karne, które nasi wykonywali ciut gorzej. Przegraliśmy 8:7 (chyba było po dziesięć karnych). Tradycji stało się zadość, znowu przegrali nasi walkę o Puchar Prezesa Polonii. Ale przegrane w ostatnich latach puchary były zwiastunem dobrej gry w lidze. Oby i tym razem tradycji stało się zadość. 

alt

Składy drużyn:

Polonia Poraj:

Kępka Mateusz –  Krajza Karol (Tomasz Pełka), Mickiewicz Mariusz (Paweł Konieczko), Mesjasz Adam, Płatkowski Bartłomiej (zawodnik testowany) – Psonka Rafał (Dominik Nietresta), Piwiński Sławomir, Sobala Kamil , Witczyk Kamil, Swatek Maciej (Dawid Świerk) – Kowalski Marcin.

Ławka: Paweł Konieczko, Dawid Świerk, Tomasz Pełka, Zawodnik Testowany, Dominik Nietresta 

Skra Cze-wa:

Kosut Kamil – Woldan Mateusz, Witkowski Dawid, Szymon Kowalczyk, Eryk Krupa, Adrian Musiał, Łukasz Kowalczyk, Piotr Nocoń, Adam Olejnik, Łukasz Mieszczak
Ławka: Adrian Błaszkiewicz, Dominik Marek, Maciej Obodecki, Patryk Kardas, Maciej Wolski, Bartosz Braksator, Mateusz Górecki, Oksar Kubik, Adriasz Woszczyna

 

Skład meczu o puchar Prezesa Porajskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu, Andrzeja Pawłowskiego:

Chłopcy:

Łukasz Barszcz, Maksymilian Klamski, Franciszek Broszkiewicz, Kacper Łapajski, Oskar Nietresta, Szymon Morgała, Krzysztof Ciesielski, Bartosz Pakulski, Mateusz Noszczyk, Mateusz Lemański, Kacper Podsiedlik, Przemysław Grabowski, Błażej Łyszczaż, Wiktor Szewczyk, Tymon Chrobot

Dziewczęta:

Magdalena Studzińska, Zuzanna Kimla, Milena Rajczyk, Anna Gurbała, Olga Szymaniec, Julia Białas, Klaudia  Brzozowska, Karina Przyborowska, Laura Maroń, Katarzyna Pelka, Karolina Maroń, Wiktoria Zwolska

 

Zapraszamy wszystkich naszych kibiców na sobotę, 8 sierpnia na godzinę 17.00., będziemy gościć drużynę Concordii Knurów w pierwszym meczu ligowym. 

 

 

Więcej zdjęć z memoriału