News

Grodziec

Polonia Poraj 4 (1) -2 (0) RKS Grodziec 

altBardzo ważne zwycięstwo zanotowała dzisiaj Polonia. Z dotychczasowych meczów z Grodźcem, nasza drużyna wychodziła zwycięsko, choć za każdym razem nie było to łatwo. Podobnie i dzisiaj. Goście postawili poprzeczkę wysoko, polonistom nie było łatwo. Mimo to pierwszą bramkę zdobył w 24 minucie nasz zawodnik Kamil Sobala, do końca pierwszej połowy inicjatywę mieli zawodnicy RKS’u ale nie potrafili umieścić piłki w siatce.  W drugiej odsłonie w 49 minucie na listę strzelców po bardzo składnej akcji  wpisuje się Marcin Kowalski, a asystę zalicza Kamil Sobala.

Niedługo Polonia cieszyła się bezpiecznym wynikiem, gdyż w 53′ RKS po faulu w polu karnym Adama Mesjasza strzela kontaktowego gola. Strzelona bramka  daje gościom nadzieję na osiągnięcie dobrego wyniku. Na szczęście w 75 minucie strzelamy trzecią bramkę. Po świetnie wykonanym przez Adama Mesjasza uderzeniu z rzutu wolnego, piłka trafia w poprzeczkę i odbita jeszcze od bramkarza i słupka trafia pod nogi Marcina Kowalskiego, który bardzo pewnie umieszcza ją w siatce. Ponowne prowadzenie dwiema bramkami i tym razem nie udaje się długo utrzymać. W 79 minucie nasi obrońcy nie upilnowali zawdnika RKS’u który ładnym udrzeniem zmienia wynik na 3-2. Ponownie atmosfera robi sie trochę nerwowa, ale w 83 minucie Adam Mesjasz ustala wynik meczu na 4-2. Trzy punkty zostają w Poraju a po przegranej Ruchu Radzionków z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Polonia Poraj awansuje na drugie miejsce w tabeli. Niestety tak wysokie miejsce nie będzie łatwo utrzymać, gdyż już za tydzień gramy wyjazdowe spotkanie z Ruchem Radzionków, który nadal jest mocnym kandydatem do awansu.

Po meczu mieliśmy jeszcze bardzo miłą uroczystość. Zawodnicy złożyli na ręce naszego wieloletniego zawodnika Michała Jakubca okolicznościową statuetkę, w podziękowaniu za wspólnie spędzone lata na boiskach A-klasy, Ligi Okręgowej a ostatnio IV Ligi. Przypomnijmy, że Michał przed tym sezonem postanowił zakończyć swoją przygodę z piłką nożną, a dzisiaj obserwując mecz z trybun otrzymał miłą niespodziankę.

 

bramki:

 2 x Marcin Kowalski

 1 x Kamil Sobala

 1 x Adam Mesjasz

Skład: Kępka-Mesjasz, Nowak D, Mizgała, Płatkowski, Sobala (Nowak 77′), Psonka, Piwiński (Świerk 89′), Swatek (Mickiewicz 77′), Witczyk, Kowalski (Krajza 89′)

Rezerwowi: Łatka, Konieczko, Nietresta