III liga kobiet

Tychy

Zarząd naszego klubu postanowił ufundować wycieczkę piłkarkom na mecz eliminacji ME Polska-Słowacja, w Tychach na nowym stadionie. Były zarówno podopieczne Tomasza Duszy, jak i Patrycji Tkacz. Mecz mógł się podobać, szczególnie w drugiej połowie, kiedy była ciągła wymiana ciosów, zakończona naszym sukcesem. Nasza Kadra miała bardzo dużo okazji, ale trafiła do siatki naszych południowych sąsiadek tylko dwa razy. Dziewczyny zobaczyły piłkę na naprawdę dobrym poziomie. Miejmy nadzieję, że nasze zawodniczki rozmarzyły się o grze w reprezentacji i wysłuchiwaniu Mazurka Dąbrowskiego na takim nowoczesnym stadionie i przy tak licznej publiczności. Oby ciężka praca na treningach, talent i szczęście zaprowadziły chociaż jedną polonistkę na szczyt. A oglądając nowy i piękny stadion W Tychach, piszący te słowa ma nadzieję, że może kiedyś w  Poraju powstanie równie użyteczny obiekt. Mam nadzieję, że oglądający ten mecz również Wójt naszej gminy, wyciągnie właściwe wnioski. Nasz stadion może być trochę mniejszy, ale za to piękniejszy. No cóż pomarzyć można…Najbardziej uradowany był sekretarz naszego klubu, który jest znanym sympatykiem Słowacji i zaśpiewał przed meczem obydwa hymny.  Andrzej Kozłowski był już wygrany przed meczem. Ma ciepłe usposobienie i przynosi szczęście. W tym sezonie był na dwóch meczach naszego klubu i obydwa były wygrane. Oby zawsze bywał na stadionie Polonii…