IV Liga

Slavia

Polonia Poraj 3 – 1 Slavia Ruda Śląska alt

altMecze ze Slavią zawsze wyglądają dość dziwnie. Od pierwszej minuty trwała ciągła wymiana ciosów. W ciągu kwadransa obie drużyny miały po dwie wyborne okazje. I niestety goście jedną z nich wykorzystali. Technicznym strzałem spoza pola karnego zawodnik Slavii strzelił nie do obrony. Na szczęście dość szybko wyrównaliśmy. Po świetnym dograniu na 11 metr, Kamil Witczyk uderzył w samo okienko. 

Drugą bramkę strzeliliśmy również po dograniu z bocznej strefy, ale tym razem wykończył Kamil Sobala. Trzecią bramkę zdobyliśmy w 63′ po strzale Marcina Kowalskiego. Trzeba obiektywnie stwierdzić, że w dzisiejszym meczu mieliśmy chyba z dziesięć okazji,albo i więcej, ale goście też mogli zdobyć ze sześć bramek. Na szczęście dzisiaj atuty były po naszej stronie. Za tydzień gramy o 13.00 mecz derbowy w Żarkach. Zapraszamy wszystkich naszych kibiców…

Polonia Poraj – Slavia Ruda Śląska 3:1 (2:0)
Bramki: Witczyk 20, Sobala 30, Kowalski 63 – Moritz 11. Sędziował Zając (Sosnowiec). Widzów 100.
POLONIA: Kępka – D. Nowak, Mizgała, Mesjasz, Płatkowski (85. Nietresta), Witczyk (75. Krajza), Psonka, Piwiński, Swatek (80. Mickiewicz), Sobala (88. Świerk), Kowalski. Trener Artur MINKINA.
SLAVIA: Strąk (62. Kucharski) – Moritz, Maciejewski, Korban, Wujec, Zalewski, Met, M. Rejmanowski, Filipiak (71. Lach), Babczyński, Kowalik. Trener Marek PIOTROWICZ.