III liga kobiet

Młode Polonistki IV w Radomsku

altMłode Polonistki IV w turnieju.

Turniej w Radomsku „Stal Cup” rozpoczął się o godzinie 10:00.
O 10:45 nasze młode piłkarki z Polonii Poraj (2001 i młodsze) zagrały swój pierwszy mecz z drużyną „Kaja Opoczno”.
Dużo stresu tuż przed pierwszym gwizdkiem, ale już w pierwszych sekundach Karina Przyborowska wykonuje bardzo dobre podanie do Oli Krzyczmonik, które nie zostaje jednak przez nią wykorzystane.

 Sytuacja się mści i tracimy bramkę na wynik 0:1.
Chwila nieuwagi naszej obrony i wynik zmienia się na 0:2 dla Kaja Opoczno.
II połowę rozpoczynamy z pełnym skupieniem. Klaudia Brzozowska znajduje się w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki, jednakże traci piłkę. Rożny dla Opoczna i skuteczna obrona w defensywie Polonii. Próba strzału na bramkę przez Julię Białas, niestety niecelna.
Chwilę później, po świetnej wymianie podań naszych młodych piłkarek, Karina Przyborowska wykorzystuje sytuację i zamienia strzał w bramkę, wynik 1:2
Karina w świetnej sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, strzela obok bramki.
Mecz kończymy z wynikiem 1:2 dla Kaja Opoczno.

II mecz rozgrywamy z drużyną Piotrcovia.
Już od pierwszej sekundy utrzymujemy się przy piłce, widać wyraźnie przewagę naszych zawodniczek. Strzał Kariny Przyborowskiej ponad bramkę przeciwniczek. Zuza Kimla świetna dyspozycja w defensywie Polonii. Karina znów w dogodnej sytuacji, niestety niewykorzystany strzał. Zuza Kimla decyduje się na strzał z daleka, piłka leci w światło bramki , jednak obroniona przez bramkarkę Piotrcovia.
Strzał przeciwniczek, ale bardzo dobra interwencja naszej bramkarki Magdaleny Studzińskiej. Przez błąd obrony tracimy bramkę i I połowę kończymy z wynikiem 0:1 dla Piotrkowic.
II połowa: Podobnie jak w I połowie przewaga posiadania piłki na naszą korzyść, próba strzału Oli Krzyczmonik niecelna. Strzał z daleka Zuzy Kimli obroniony przez bramkarkę przeciwniczek. Świetne podanie Julii Białas niewykorzystane przez Olę Krzyczmonik. Dobra interwencja bramkarki Magdy Studzińskiej. W efekcie kończymy mecz z wynikiem 0:1 dla Piotrcovia.

III mecz z drużyną gospodarzy z Radomska. Świetna wymiana podań naszych zawodniczek i strzał Julii Białas, niestety niecelnie. Tracimy bramkę wskutek chaosu w defensywie i wynik zmienia się na 1:0 dla KS „Stal Radomsko”. Już po chwili jednak mamy świetną akcję naszych piłkarek, niecelnie strzela Ola Krzyczmonik. Dogodna sytuacja do oddania strzału, ale za mocne podanie Oli Krzyczmonik do Kariny Przyborowskiej i strata piłki. W II połowie rożny wykonuje Julia Białas do Zuzy Kimli, która wykonuje strzał ponad bramkę. Karina Przyborowska uderza, piłka odbija się od nóg bramkarki Radomska i tę sytuację wykorzystuje Julia Białas ustalając wynik 1:1. Chwilę później Karina odbiera piłkę przeciwniczce i zamienia strzał w bramkę, wynik 1:2 dla Polonii Poraj. Karina dwukrotnie zwodzi przeciwniczkę i oddaje zdecydowany strzał na bramkę ustalając wynik na naszą korzyść. Kończymy mecz z wynikiem 1:3 dla Polonii Poraj.

IV mecz z drużyną „Hetmanki”
Od pierwszej sekundy wyrównana walka obu drużyn w środku boiska. Mamy okazję zobaczyć świetną interwencję Magdy Studzińskiej oraz dobrą organizację naszej defensywy.
Niestety 1min. 20sek. przed końcem I połowy tracimy bramkę, a wynik przedstawia się jako 1:0 dla drużyny „Hetmanki”. Jeszcze w ostatnich sekundach oglądamy kolejną bardzo dobrą interwencję naszej bramkarki.
II połowę rozpoczynamy od dobrej postawy Magdy Studzińskiej, która idealnie wyczuwa moment i przecina podanie piłki pomiędzy przeciwniczkami. Prostopadłe podanie Julii Białas do Oli Krzyczmonik, niestety za mocne i Ola nie zdąża dobiec do piłki. Sytuacja mści się, nasza bramkarka bez szans zostaje pokonana przez przeciwniczkę z „Hetmanek”, która ustala wynik na 2:0. Chwila bezdechu, fenomenalne podanie Oli Krzyczmonik, nie zostaje ono jednak wykorzystane. Tracimy kolejną bramkę, przyznajemy świetną dyspozycję przeciwniczce. Mecz kończymy z wynikiem 3:0 na naszą niekorzyść.

Skład : Magdalena Studzińska, Julia Białas, Aleksandra Krzyczmonik, Olga Szymaniec, Karina Przyborowska, Dominika Dudek, Klaudia Brzozowska, Zuzanna Kimla, Katarzyna Pelka, Kinga Guła

TRENER – Patrycja Tkacz

FIZJOTERAPEUTA – Piotr Paca

KIEROWNIK DRUŻYNY – KRYSTIAN WYSOCKI

Artykuł napisany przez Natalię Sroślak

alt