IV Liga

Skra

Skra Częstochowa 1 (1) -(0) 1 Polonia Poraj

altPolonia rozegrała dzisiaj przedostatni sparing przed ligą. W meczu, z powodu odniesionego wcześniej urazu nie wystąpił  Michał Mizgała. Mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa, zdecydowana przewaga Skry i bardzo defensywna gra naszej drużyny. Nieliczne wypady pod bramkę gosopdarzy nie przynosiły zagrożenia dla bramkarza naszych przeciwników.

Skra natomiast prowadziła grę i często przebywała na naszej połowie, co potwierdziła strzalając bramkę. Druga połowa to całkiem odmieniona Polonia. Bardziej agresywna i dłużej utrzymująca się przy piłce nasza drużyna posiadała przewagę w polu. „Przycisnięta do muru” Skra zaczęła popełniać błędy. Jednym z nich, była ręka w polu karnym, po której został podytkowany karny, pewnie wykonany przes Sławka Piwińskiego. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale też trochę szczęścia po strzale zawodnika Skry w poprzeczkę. Wynik meczu już się nie zmienił.  

Następny sparing rozegramy z drużyną Stradomia Częstochowa, i będzie to ostatni sprawdzian przed ligą.

bramka: Sławomir Piwiński

Skład: Kępka (Łatka), Konieczko(Nowak), Płatkowski (Krajza), Zaw. testowany(Świerk), Leszczyński, Sobala, Psonka(Nietresta) Piwiński, Witczyk(Woźniak), Kowalski, Rodrigues (Swatek)