IV Liga

Słońce nam zaświeciło

W IV lidze nie ma łatwych punktów.

 

Trzeba zostawić wiele zdrowia na boisku i grać 90 minut. Tak dzisiaj zagrali nasi chłopcy i mamy wreszcie 3pkt. Dzisiejszy mecz wyglądał jak kilka poprzednich: gramy dobrze, jesteśmy lepsi, mamy sytuacje a punkty zgarniają rywale. Ale wreszcie i nam zaświeciło słonko. Na trybunach zasiedli m.in. były trener Adam Kryger i były zawodnik Artur Opeldus. Zaczęło się od ataków pozycyjnych naszego zespołu. Gospodarze czaili się na kontry i stałe fragmenty gry. Biorąc pod uwagę walory fizyczne rudzian, ich nadzieje nie były bezpodstawne. Każda wrzutka w nasze pole karne, była bardzo groźna. Na szczęście nasi grali dość uważnie. Niestety w 30 min. po stracie piłki na naszej połówce, zawodnik Slavi pognał na naszą bramkę i w sytuacji sam na sam, nie dał szans naszemu bramkarzowi. Od tej pory nasza drużyna jakby straciła wiatr w żaglach. Gra się nie układała. Wcześniej mieliśmy dwie świetne sytuacje i 6 rzutów rożnych, ale 0 goli. W drugiej odsłonie nasza drużyna znów zaczęła ładnie i składnie grać. Brakowało tylko skuteczności. Aż do 61′. W 60 minucie Kamil Sobala zastąpił Damiana Woźniaka i było to wejście smoka. Pierwszy kontakt z piłką i … bramka. Do tego pięknej urody. Po dograniu z boku Marcina Kowalskiego, Kamil uderzył z powietrza nie do obrony. Nasi atakowali coraz odważniej. W 66′ znowu po dograniu Marcina Kowalskiego z boku, tym razem Sławek Piwiński uderzył nie do obrony, wyprowadzając naszych na prowadzenie. Ale w 75′ po rożnym, gospodarze strzelili wyrównującą bramkę głową. W 80′ mieliśmy zasłużony rzut karny, ale zmęczony Kamil Witczyk strzelił w poprzeczkę. Za chwilę świetna okazja i strzał nie do obrony, niestety ciut obok słupka. Wszyscy nasi kibice pogodzili się już z remisem. Gospodarze się cieszyli, bo od 70 minuty troszeczkę im brakowało tchu. W 90 minucie sędzia doliczył 3 minuty. W 93 minucie po centrze Kamila Sobali nasz weteran, Paweł Konieczko strzelił głową po długim nie do obrony i wszyscy mogliśmy świętować, bo zdobyliśmy 3 pkt. na trudnym terenie i z bardzo dobrą drużyną. Zapraszamy naszych kibiców w sobotę na 17.00, kiedy będziemy podejmowali naszych lokalnych rywali, Zielonych Żarki.

Skład Polonii: Michał Łatka-  Maciej Leszczyński, Paweł konieczko, Mohamed Sokar, Damian Nowak- Kamil Witczyk, Rafał Psonka, Maciej Swatek (Rodrigues Helder 88′), Sławomir Piwiński, Damian Woźniak (Kamil Sobala 60′)- Marcin Kowalski

Bramki: Maciejewski 30′, Met 75′- Sobala 61′, Piwiński 66′, Konieczko 93′