News

Memoriał im. Stanisława Grzybowskiego

memorial 2016 oldbojet2W sobotę 6 sierpnia odbył sie już XIV Memoriał poświęcony byłemu prezesowi klubu Polonia Poraj. W memoriałowych rozgrywkach udział wzięły drużyny dziewcząt, najmłodszych ekip wiekowych, najstarszych zawodników oraz pierwsza drużyna męska polonistów.

Nasze dziewczyny rozegrały spotkanie między sobą, w ramach treningu. Potem przystąpili do gry najmłodsi o Puchar Prezesa Porajskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu Andrzeja Pawłowskiego. W walce o Puchar Prezesa Polonii Poraj, Michała Grzybowskiego, mogła zaprezentować się drużyna oldbojów. Naszym przeciwnikiem był zespół Stadionu Warta Zawiercie. Niestety nasi oldboje nie sprostali gościom z Zawiercia, ulegając 0:2.

 

Na koniec memoriałowych rozgrywek zaprezentowała się drużyna seniorska, która zmierzyła się ze Stradomiem Częstochowa. Był to świetny sprawdzian przed rozgrywkami dla obu zespołów, które wkrótce zaczynają walkę o ligowe punkty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1, tym samym do polonistów powędrował puchar ufundowany przez wójta Łukasza Stacherę. Miłym akcentem było oficjalne pożegnanie bramkarza Piotra Lecha, który w przeszłości bronił bramki Polonii, pomagając w wywalczeniu awansu drużyny do IV ligi. Ważnym punktem Memoriału było uhonorowanie przez Śląskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych – wójta Łukasza Stacherę odznaką honorową LZS, najwyższym odznaczeniem zrzeszenia,  a trenera Andrzeja Pawłowskiego Złotą Odznaką Związku.  

 

memorial 2016 dziewczetat

memorial 2016 oldbojet

memorial 2016 odznakit

 

memorial 2016 seniorzy

 

memorial 2016 PiotrLecht

 

więcej zdjęć w GALERII