Okręgówka

Dzieciaki grają

Nasza drużyna Orlików rozegrała już trzy mecze i  trzy razy zwycięzyła.
Polonia Poraj 3-1 Fair Play Koziegłowy
Z drużyną Fair Play Koziegłowy, po ciężkim meczu, wygrana 3:1. Bramki zdobyli M.Klamski – 2, K.Ciesielski – 1. Mecz był rozegrany na głównym boisku w Poraju i trzymał w napięciu kibiców do ostatniej minuty. Dużo sytuacji bramkowych, poprzeczki, słupki po obu stronach i zacięta gra, to esencja tego spotkania.

 
Sokół Olsztyn 9-1 Polonia Poraj
Sokół z którym graliśmy na wyjeżdzie w pierwszej fazie meczu stawiał duży opór naszej drużynie, lecz z każdą minutą przewaga naszych piłkarzy była dominująca. Wygrana 9:1. Bramki zdobyli: M.Klamski -4, K.Podsiedlik -2, F.Broszkiewicz – 1, W.Lemański -1,P.Grabowski -1.
 
Polonia Poraj 24-0 Czarni Starcza
Nowo budowana drużyna orlików Czarni Starcza gościła w Poraju 16 września 2016r. Nasze orliki zdeklasowały przeciwników wygrywając 24:0.
Bramki strzelali: M.Klamski -7, K.Ciesielski – 5, P.Grabowski – 3, B.Pakulski -2, M.Noszczyk – 2, F.Broszkiewicz – 1, K.Podsiedlik – 2, A.Grabowski – 1. W.Lemański – 1.
 
Żaki
 
Żaki, rocznik 2008-2009, w tej grupie kandydatów na piłkarzy są chłopcy, którzy ukończyli 7 lat i mogą już grać w rozgrywkach organizowanych przez OZPN. Mecze odbywają się poprzez turnieje organizowane przez drużyny w nich uczestniczące. W grupie, w której grają nasi zawodnicy są drużyny APN II Częstochowa oraz LZS Mrzygłód.
Pierwszy mecz kontrolny rozgrywany w Żarkach Letnisko nasi żacy wygrali 23:1 z drużyną APN II Częstochowa. Dłużej trenujący chłopcy (około 2 – 3 lat) to: Tymon Chobot rocznik 2008, Karol Kozieł rocznik 2009, Jacek Szewczyk rocznik 2009, Błażej Grabowski rocznik 2009. Pozostali zawodnicy z tej grupy, którzy rozpoczęli zajęcia pół roku temu to: Kamil Chola rocznik 2008, Marcel Jadczyk rocznik 2008, Nikodem Kapuściak rocznik 2008, Aleks Kapuściak rocznik 2008, Patryk Świeboda rocznik 2008, Kacper Świeboda rocznik 2008.
Od września br. do tej grupy dołączyli: Przemysław Grochalski rocznik 2009, Szymon Ozimiński rocznik 2008, Borys Dobosz rocznik 2008.
 
 
Akademia Piłkarska naszego Klubu rozpoczęła treningi na początku września br. Zajęcia odbywają się w Poraju i Żarkach Letnisko. Dzieci urodzone w latach 2009-2011 stawiają pierwsze kroki na murawie. Na chwilę obecną ćwiczy grupa czternaściorga dzieci, które uczą się piłkarskiego abecadła. K.C.