News

Ostatni mecz

altOstatni mecz tej rundy Polonia rozegrała ze znajdującą się na 3 miejscu Sarmacją Będzin.  Wyjazdowe spotkanie z bardzo trudnym przeciwnikiem i dodatkowo bez czterech podstawowych zawodników nie zwiastowało nic dobrego. Trenerzy nie mogli skorzystać z usług Rafała Psonki, Michała Mizgały, Macieja Swatka i Miłosza Sochy. Mimo to poloniści podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Gwarkiem, wyszli na murawę mocno zmotywowani.

Tak jak się spodziewaliśmy, był to bardzo trudny mecz. Sarmaci od początku postawili wysoko poprzeczkę. Mimo przewagi w środku pola, nie potrafili jednak poważnie zagrozić stojącemu w bramce Konradowi Kołodziejowi. Wszystkie akcje kończyły się w okolicach szesnastego metra, po dobrych interwencjach naszych obrońców lub niecelnymi strzałami z dystansu. Na pochwałę dzisiaj zasługują szczególnie nasze defensywne szeregi, na czele z Łukaszem Dębskim, który był dzisiaj zaporą nie do przejścia. Podobnie dobrze w defensywie zaprezentowali się gospodarze i  akcje polonistów, zazwyczaj kończyły się stratami piłki. Końcówka meczu mogła przynieść rozstrzygnięcie. Po jednej dobrej stytuacji mieli gospodrze jak i nasza drużyna, ale strzały Artura Nowaka, a po naszej stronie Kamila Sobali okazały się niecelne. Wywieziony z Będzina punkt jest bardzo cenny i jest zasługą niezłomnej postawy całej drużyny.

Polonia kończy rundę jesienną tylko na 13 miejscu, ale dzięki zdobytym w dwóch ostatnich meczach, 4 punktom ma bardzo bliski kontakt ze środkiem tabeli i możemy optymistycznie patrzeć na drugą część sezonu.

 

Skład:

Kołodziej, Dębski, Nowak, Leszczyński, Witczyk, Piwiński, Figzał, Pawłowski (Konieczko 46′  (Gawron Łukasz 70′)) , Płatkowski (Kaziszyn Jakub 90′), Sobala, Kowalski