News

Nasi pięściarze na Pierwszym Kroku Bokserskim w Gliwicach

W miniony weekend 10-11 lutego w Gliwicach odbyły się zawody „Pierwszego Kroku Bokserskiego” i Eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów 2018, w których udział wzięło trzech młodych bokserów reprezentujących klub sportowy LKS Polonia Poraj. W klasie kadet wystartował Jakub Bokwa (waga do 70 kg) i Paweł Balwierz (waga do 75 kg), a w klasie junior Dawid Bejm (waga do 69 kg).

 


 

Fot.: Jolanta Lisowska, UG Poraj

 

Fot. 1: Ks. Dudek ze swoimi wychowankami: Dawidem Bejmem (z lewej) i Jakubem Bokwą (z prawej) 
oraz
Fot. 2: …Pawłem
 Balwierzem (z lewej) i Jakubem Bokwą (z prawej)

 

Paweł Balwierz w swojej wadze niestety nie miał przeciwnika, tak więc wrócił do domu zawiedziony brakiem dalszych doświadczeń.

 

Jakub Bokwa stoczył piękną technicznie walkę, 3-rundową, z Kacprem Uchyłą z Klubu Bokserskiego „Puncher” Cieszyn, który więcej atakował i tym samym tą walkę wygrał.

 

Dawid Bejm w wadze 69 kg, w ramach Eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów 2018, przegrał z bardzo dobrze wyszkolonym technicznie i bardziej doświadczonym zawodnikiem klubu KS Garda Gierałtowice, Remigiuszem Skoczyńskim, który od 2017 r. jest Mistrzem Polski i stoczył już ok. 60 walk. Pomimo, iż nasz junior przez 3 rundy ciągle atakował i widać było jego wielką chęć walki, odezwały się widoczne braki szkoleniowe, który niestety przyniosły przegraną.

 

Minione zawody bokserskie były co prawda niepomyślne dla naszych reprezentantów, dlatego też trzeba się brać do solidnych treningów, aby dobrze przygotować się do nadchodzących Mistrzostw Śląska, które odbędą się już niedługo, w dniach 9-11 marca 2018 r. w Bielsku-Białej.

 

 

 

 

 

Informacja o treningach:

 

Kierownik sekcji bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj ogłasza nadzwyczajny nabór chłopców 
urodzonych w 2004 r., chętnych poznania tajnik boksu.

 

Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Zbigniewa Dudka, tel. 605 313 524.

 

Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.30-20.30 w sali sportowej 
w Budynku Wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Masłońskiem.

 

Serdecznie zapraszamy na bokserskie sparingi!

 

 

 

Sportowiec Roku:

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że Jakub Bokwa i Paweł Balwierz zostali nominowani przez Gazetę Myszkowską na najpopularniejszego sportowca minionego roku powiatu myszkowskiego. Zachęcamy wszystkich fanów sportu do głosowania na naszych zawodników!

 

Na Pawła Balwierza można głosować wysyłając sms na numer 7255 o treści ICH.GM03.

 

Z kolei na Jakuba Bokwę można głosować wysyłając sms na numer 7255 o treści ICH.GM04.

 

Koszt jednego smsa to 2,46 zł/1 głos. Wysyłając sms na numer 92055 glosujemy wielokrotnie – za 24,60 zł otrzymujemy aż 10 głosów na naszego faworyta.

Prosimy o wiele szybkich głosów, bo plebiscyt trwa jeszcze kilka dni! Niech wygrają nasi!

 

ks. Zbigniew Dudek