Boks News

Dwa tytuły Wicemistrzów Śląska Kadetów w Boksie dla młodych zawodników Polonii Poraj

W miniony weekend, w dniach 9-11 marca, w Bielsku-Białej odbyły się indywidualne Mistrzostwa Śląska w Boksie. Wzięło w nich udział 106 zawodników z 26 klubów w kategorii Kadet, Junior, Młodzieżowiec i Senior. Sekcję bokserską klubu LKS Polonia Poraj reprezentowało dwóch 15-letnich Kadetów: Jakub Bokwa i Paweł Balwierz.

Fot.: Jolanta Lisowska, UG Poraj

W Gminie Poraj mamy aż dwóch Wicemistrzów Śląska w Boksie.
Jakubowi Bokwie i Pawłowi Balwierzowi gorąco gratulujemy!!!
(na zdjęciu z trenerem ks. Zbigniewem Dudkiem)

Jakub Bokwa, w wadze do 70 kg, w półfinale pokonał w błyskotliwej walce zawodnika KB Ring Bielsko-Biała Karola Wasztyla, który był liczony w 1. i 2. rundzie.

Natomiast Paweł Balwierz, Kadet w wadze do 75 kg, w drodze do finału, w wyrównanej walce, idąc ciągle do przodu, pokonał Adriana Mozerę z Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Carbo Gliwice decyzją sędziów stosunkiem głosów 2:1.

W niedzielę 11 marca odbyły się finały walk bokserskich. Niestety bokserom Polonii Poraj nie udało się wywalczyć tytułów Mistrzów Śląska. Obaj nasi zawodnicy zostali Wicemistrzami Śląska!

Jakub Bokwa przegrał jednogłośnie na punkty z ubiegłorocznym Mistrzem Śląska, starszym o rok, silniejszym, walczącym dziwnie i bardziej doświadczonym zawodnikiem 06 Kleofas AZS AWS Katowice Filipem Colkosem. Jakub jak zwykle ambitnie atakował i ciągle wywierał presję na swoim przeciwniku, jednak ubiegłoroczny mistrz umiejętnie schodził z linii ciosu.

Paweł Balwierz w 2. rundzie złamał palec prawej ręki. Jednak odważnie parł do przodu i nie bał się silniejszego od siebie zawodnika KSW Boxing Odra Wodzisław Śląski Bartosza Raka,  ubiegłorocznego Mistrza Śląska. Z powodu bólu zadawał mniej ciosów, ale wytrwał do końca walki bez liczenia, chociaż z jednym upomnieniem. Postawa Pawła zasługuje na specjalne wyróżnienie. Dziękujemy mu za to!

Dla naszych 15-letnich Kadetów tytuły Wicemistrzów Śląska w Boksie,
czyli aż 2 srebrne medale dla klubu LKS Polonia Poraj to bardzo duży sukces!

Dziękujemy i gorąco gratulujemy młodym bokserom sekcji bokserskiej Polonii Poraj Jakubowi BokwiePawłowi Balwierzowi, jedynym reprezentantom Gminy Poraj i całego Powiatu Myszkowskiego, za zdobycie tytułów Wicemistrzów Śląska.

Wyrazy szacunku i serdecznie podziękowania należą się również dla trenerów sekcji bokserskiej: pana Rafała Maszczyka i ks. Zbigniewa Dudka, którzy bezinteresownie poświęcają bardzo dużo czasu dla naszej młodzieży, zarówno męskiej, jak i żeńskiej, uczącej się trudnej sztuki boksu.

 Autor tekstu: ks. Zbigniew Dudek

TRENINGI I ZAPISY DO SEKCJI:

Ciągle trwają zapisy chętnych chłopców urodzonych w latach 2004-2005
pragnących poznać tajniki boksu.
Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.30-20.30
w sali sportowej w Budynku Wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Masłońskiem.
Szczegółowych informacji udziela kierownik sekcji bokserskiej klubu LKS Polonia Poraj
ks. Zbigniew Dudek, tel. 605 313 524.

Serdecznie zapraszamy na sparingi!