III liga kobiet News NewsEkstra

VI Walentynkowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet w Krakowie

W dniu 16 lutego nasza drużyna seniorek udała się na VI Walentynkowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet w Krakowie. W turnieju wzięło udział 8 drużyn podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy. Polonistkom w grupie przyszło zmierzyć się z takimi drużynami jak: Prądniczanka Kraków, TJ Kovo Belusa oraz Starówka Nowy Sącz. Pierwszy mecz rozegraliśmy z TJ Kovo Belusa pewnie wygrywając 5-0. W następnym pojedynku naszym przeciwnikiem była Starówka Nowy Sącz. Tak jak w poprzednim meczu wysoko wygrywamy, z tym że stosunkiem bramek 4-1. W ostatnim starciu grupowym podejmujemy Prądniczankę Kraków. Nie przerywając dobrej passy wygrywamy 2-0 i tym samym w grupie zajmujemy 1 miejsce z dorobkiem 9 punktów. W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną Respekt Myślenice. Niestety do naszej drużyny wkradł się chaos i musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek przegrywając 2-0. W walce o 3 miejsce ponownie spotkaliśmy się z Prądniczanką Kraków, ale tym razem górą były Krakowianki pokonując nas 4-1 i w turnieju ostatecznie zajełysmy 4 miejsce. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Patrycja Tkacz. Skład: Antonina Zbirek, Paulina Kowalska, Paulina Koszownik, Patrycja Tkacz, Julia Białas, Martyna Bereza, Karolina Klimczak, Małgorzata Lipińska, Paulina Szopińska, Maja Gałecka, Martyna Chmielewska, Milena Rajczyk, Aleksandra Placek, Solomiia Poda oraz trener- Tomasz Dusza i kierownik drużyny- Krystian Wysocki.