Młodziki News

Orlicy z Polonii z sukcesem w Turnieju Orlich Gniazd

W Olsztynie rozegrany został Turniej o Puchar Orlich Gniazd. Brała w nim udział drużyna Polonii Poraj. Sportowa rywalizacja była na wysokim poziomie, a nasi młodzi zawodnicy rozgrywali spotkania ze swoimi kolegami z drużyn: Raków Częstochowa, Polonia Poraj, Victoria Częstochowa, Futbolica Kraków, Unia Lubecko i Pogoń Miechów. Ekipa zawodników z Poraja zajęła drugie miejsce w turnieju.

W turnieju, który odbył się 3 lutego, brały udział następujące drużyny: KOS VICTORIA Częstochowa, Pogoń Miechów, UKS Raków Częstochowa i Sokół Wręczyca w grupie A. Natomiast w grupie B: Polonia Poraj, UNIA Lubecko, Futbolica Kraków i TS Gwarek Tarnowskie Góry. Drużyny podzielono na 2 grupy A i B. Grały między sobą, a dwie pierwsze z grupy o wejście do finału. Nasza drużyna w fazie grupowej przegrała pierwszy mecz z Unią Lubecko 4:0, wygrała z Futbolicą Kraków 1:0 (bramkę zdobył Mikołaj Łabuś), oraz z TS Gwarek TG 2:0 (bramki Mikołaj Łabuś i Franciszek Łabuś). W meczu półfinałowym wygraliśmy z Pogonią Miechów 1:0 (bramka Mikołaj Łabuś). W finale graliśmy ponownie z Unią Lubecko. Mecz miał dużą dramaturgię ponieważ nie schodziliśmy z połowy przeciwnika przez cały mecz. Sytuacji bramkowych było sporo lecz to przeciwnicy zdobyli gola. Grając z determinacją, na dobrym poziomie, strzeliliśmy bramkę na 30 sekund przed końcem meczu. Strzelcem bramki był Wiktor Jarkiewicz. W serii rzutów karnych zwyciężyła drużyna z Lubecka, co naszym dało drugie miejsce w turnieju. W turnieju wystąpili: Szymon SieińskiBłażej GrabowskiKarol KoziełAntoni PopiołekFranciszek PopiołekDawid CzarneckiMikołaj ŁabuśFranciszek ŁabuśNikodem MaszczykIgnacy MaliszewskiWiktor Jarkiewicz. Oprócz pierwszego meczu nasza drużyna grała z każdym meczem lepiej i większą swobodą i agresją. Zgromadzeni na trybunach widzowie zagrania naszych zawodników nagradzali częstymi brawami.

Relacja z turnieju i zdjęcia: trener Krzysztof Całus