Młodziki News

Dobre wyniki naszej młodzieży

22 sierpnia 2020r. , w sobotę Polonia Poraj rozegrała mecz z Ajaksem Częstochowa wygrywając 5:3. Bramki zdobyli Franciszek Łabuś-3, Mikołaj Łabuś-2. Spotkanie rozegrane w Poraju po 8 miesiącach bez gry dostarczyło sporo emocji sportowych, a końcowy wynik jest zadowalający. Dużo było niedokładności w grze po obu stronach oraz błędów w obronie.

W dniu 29 sierpnia br. , w sobotę odbył się mecz LOT Konopiska – Polonia Poraj 3:1. Drużyna LOTu była nieco lepsza od naszych młodzików i wygrała zasłużenie mimo, że naszym nie brakowało chęci i ambitnej gry. Zawody były rozegrane na dobrym boisku przy momentami padającym deszczu, a śliska murawa sprawiała trudności obu drużynom. Honorową bramkę zdobył Mikołaj Łabuś.W końcówce meczu mieliśmy 2 sytuacje bramkowe, niestety bramkarz gospodarzy okazał się skuteczniejszy od naszych zawodników.

2 września br. na stadionie Polonii Poraj młodziki rozegrali mecz z UKS Raków Częstochowa. Zwyciężyli 3:1. Pierwsza połowa to bardzo dobra i skuteczna gra naszych piłkarzy. Po przerwie gra bardziej wyrównana i nieskuteczna. Bramki zdobyli Franciszek Łabuś 2, Antoni Popiołek 1. Był to trzeci mecz naszych młodzików i grają coraz pewniej na trawiastym boisku, bo w wieku żaka i orlika grali na sztucznej nawierzchni i mniejszym boisku.

Żaki – roczniki 2012-2013
Pierwszy turniej żaków rozegraliśmy w Myszkowie – wyniki:
MKS I Myszków – Polonia Poraj 1:3
MKS II Myszków – Polonia Poraj 2:2
MOSiR Myszków – Polonia Poraj 1:2
Zdobywcy bramek: Antoni Byrski 3, Tomasz Mazurkiewicz 1, Maksymilian Kulej 2, Dawid Błasik 1.
Nasi najmłodsi zawodnicy rozegrali 3 dobre mecze. Grają 4+1 na mniejsze bramki. Składne akcje, dokładność w grze oraz bardzo ambitna postawa wszystkich grających w tym turnieju. Oprócz zdobywców bramek w turnieju grali Tymon Ciępka, Miłosz Polak, Miłosz Maszczyk. Następny turniej rozegrany będzie również w Myszkowie 14 września br.