News

Najmłodsi zawodnicy zakończyli rok

Drużyny najmłodszych zawodników Polonii Poraj, trenowanych przez trenera Krzysztofa Całusa – żaki i młodziki rozegrali z końcem roku turnieje w Woźnikach i Myszkowie, w których odnieśli sukcesy. Czas na podsumowanie końcówki roku.

Żaki
„Zawodnicy zrobili znaczne postępy” – te znamienne słowa trenera Całusa najdobitniej opisują sytuację i grę żaków w sezonie jesiennym.
Przeciwnikami w rozgrywkach były drużyny: Sokół Olsztyn, Kamienica Polska, Olimpia Huta Stara. Odbyły się 4 turnieje.
W drużynie wystąpili: Polak Miłosz, Ciępka Tymon, Karaś Bartosz, Maszczyk Oliwier, Lisowski Tadeusz, Maszczyk Miłosz, Pala Jakub, Poda Boleslav, Mazurkiewicz Tomasz, Ociepka Szymon, Kulej Maksymilian.
Zawodnicy zrobili znaczne postępy zarówno w grze ofensywnej i defensywnej. „Nasi młodzi zawodnicy spisali się znakomicie, zdobyli komplet punktów, z wynikiem bramkowym 62:2” – nie kryje zadowolenia szkoleniowiec grupy Krzysztof Całus.

Młodziki
W przypadku drugiej grupy – młodzików sytuacja wygląda następująco: ponieśli dwie porażki, zdobyli 18 punktów, a stosunek bramek wyniósł 33:14. Źródłem tych danych jest portal „Łączy nas piłka”. „Nasi piłkarze reprezentowali dobrą grę, ale w przypadku gdy reprezentujący dobry poziom gry piłkarz zachorował lub miał kontuzję to jego zmiennik nie był w stanie go zastąpić. Tak się stało w dwóch przegranych meczach. W naszej grupie zajęliśmy pierwsze miejsce i zgodnie z regulaminem rozgrywek aby awansować do wyższej klasy musieliśmy rozegrać mecz barażowy” – relacjonuje trener Całus. Przeciwnikiem był LOT Konopiska i to ta drużyna okazała się lepsza i skuteczniejsza od drużyny Polonii Poraj.

Obecnie w zajęciach treningowych najmłodszych grup młodzieżowych biorą udział:
– młodziki – rocznik 2009-2011 – 40 dzieci
– żaki – rocznik 2012-2013 – 14 dzieci
– skrzaty – rocznik 2014-2016 – 25 dzieci

Zajęcia odbywają w Poraju i Żarkach Letnisku